
Az időpont a csendes-nyomorúságos ezerkilencszáznegyvennyolc márciusa, annak is a tizennegyedik napja. A nagyharsányi gyöngyösbokréta mozgalom tagjai a szabadságharc jubileumi megemlékezésének árnyékában készülnek a nagy napra.
De vajon lesz-e ebből megemlékezés?
És hogy jön ide a Tompa Misi bácsi?
A k2 Színház nyolcadik éve volt vendége az Ördögkatlan Fesztiválnak. Ebből négyszer a fesztiválnak otthont adó falvakat járták végig, hogy a fesztivál kezdete előtt történeteket gyűjtve a helyi lakosoktól, megidézzék a baranyai negyvenes-ötvenes éveket. A társadalmi, politikai és emberi történetek izgalmas, nem dokumentarista jellegű “népszínművekké” cseperedtek a csapat által, melyeket a fesztiválon láthatott a nagyérdemű, autentikus környezetben. Ezen színdarabok utolsó fejezete, az ötödik, A baranyai gyöngyösbokréta, mellyel a k2 visszatért Nagyharsányba, hogy elkészítse a budapesti közönség által is megtekinthető történetet.
Az Ördögkatlan Fesztivál és a MU Színház jóvoltából a fővárosban is megelevenedik a második világháború sújtotta település egy napja, melynek során kiderül, hogyan is élünk mi, magyarok – saját magunk elnyomói és elnyomottai – együtt azokkal a terhekkel, melyeket a történelem reánk rótt és amely terhekkel oly nehezen vagyunk képesek mind a mai napig együtt élni.

Játsszák
- Hohmann Elek, tanítóka – Borsányi Dániel
- Hohmann-né Maczkó Rózi, felesége – Piti Emőke
- Gitta, cseléd – Boros Anna
- Steiner István, zsidó pék – Kučov Boris
- Hohmann Áron, nyugalmazott méhész – Domokos Zsolt
- Hohmann-né B. Gizke, felesége – Szvetnyik Kata
- Korcsmár Sándor, a legnagyobb magyar – Horváth Szabolcs
- Hangya Palkó bácsi, nemzeti hős – Benkó Barnabás
Közreműködők
- Rendezőasszisztens: Erdélyi Adrienn
- Zene: Horváth Szabolcs
- Írta és rendezte: Fábián Péter, Benkó Bence
Ördögkatlan Produkció